Pomyśl o domu opieki

ania mają swoje dobre i złe strony, jednak trzeba pamiętać, że oba również swoje kosztują i to nie tylko pieniędzy ale i nerwów. Opieka domowa nie zawsze będzie mogła być dostępna przez 24h i siedem, dni w tygodniu. Co w domu

Pomyśl o domu opieki

Dom opieki czy opieka w domu?

Rodzina starszej osoby często staje przed wyborem, albo umieścić swojego dziadka w domu opieki albo próbować zapewnić mu opiekę na własną rękę. Oba rozwiązania mają swoje dobre i złe strony, jednak trzeba pamiętać, że oba również swoje kosztują i to nie tylko pieniędzy ale i nerwów.

Opieka domowa nie zawsze będzie mogła być dostępna przez 24h i siedem, dni w tygodniu. Co w domu spokojnej starości jest standardem. Tak samo z innymi sprawami jak pomoc lekarska. Rodzina często nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków dla coraz starszego członka rodziny.


Komfortowy pobyt. Jak go zapewnić?

Komfort pobytu babci w domu opieki będzie zależał od wielu czynników, ale najważniejszy to dobre samopoczucie w samym ośrodku. Dlatego warto wybrać taki, który najbardziej przypadnie do gustu właśnie babci.

Kolejną ważną sprawą jest dostępność pomocy medycznej oraz jej dobre egzekwowanie, bo przecież dom opieki musi to zapewnić na odpowiednim poziomie. No i często pomijaną sprawą są odwiedziny w ośrodku. Jako rodzina należy przyjeżdżać do niego jak najczęściej to możliwe, aby nie zrywać więzi rodzinnych, które pomagają zachować spokój ducha.


Cytat o rehabilitacji z Wikipedii

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna



© 2019 http://karmag.rzeszow.pl/