Krótko o dentystach i leczeniu zębów

stają w tyle. Coraz to nowe środki i innowacje oraz podwyższone standardy leczenia są stosowane przez szeroką grupę gabinetów dentystycznych. Mowa tutaj o środkach przeciwbólowych, znieczuleniach, zabiegach endodoncji oraz co

Krótko o dentystach i leczeniu zębów

Stomatologia jutra

Medycyna idzie do przodu i dotyczy to wszystkich jej gałęzi, od chirurgii do medycyny estetycznej. Stomatologia i metody leczenia uzębienia również nie zostają w tyle. Coraz to nowe środki i innowacje oraz podwyższone standardy leczenia są stosowane przez szeroką grupę gabinetów dentystycznych.

Mowa tutaj o środkach przeciwbólowych, znieczuleniach, zabiegach endodoncji oraz co najważniejsze protetyki. Obecnie dentyści mogą odtworzyć dokładnie stary ząb w nowoczesnej koronce. Materiały wypełniające również przeszły nie małą zmianę, obecnie stosuje się kompozyty, które świetnie odbudowują ząb nie tylko w środku ale i na zewnątrz.


Z poważnym urazem zębów lub szczęki

Nie każdy gabinet dentystyczny może zająć się poważnymi przypadkami uszkodzenia zębów oraz szczęki. Do pewnych procedur musimy udać się do kliniki dentystycznej, bo tylko tam maja odpowiedni sprzęt oraz właściwych specjalistów. Mowa tutaj o chirurgach szczękowo-twarzowych, którzy muszą być przy zabiegach takich jak operacyjne usuwanie ósemek.

Ważne jest też aby klinika miała RTG na miejscu, żeby nie wozić pacjenta po to aby wykonać zdjęcie rentgenowskie zębów. Niestety takie klinki często liczą sobie dużo drożej za mniej skomplikowane zabiegi takie jak wypełnianie,a le rekompensują to jakością usług oraz możliwością zajęcia się poważnymi przypadkami.


Zęby - cytat z Wikipedii

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://karmag.rzeszow.pl/